Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

 

  

 

   

 

  

  1. Úvod
  2. O nás
O nás

Náš syslí příběh

aneb

Jak jsme začali

 

Tým syslíto čítá 2 syslí rodiny, které spolu pro Vás vše pečlivě vymýšlejí, kreslí, tvoří, připravují. A kde vznikla myšlenka tisknout zrovna panely na plátno? Vznikla někde mezi Prahou, Ivančicemi, Zlínem a Ostravou, jedna ze Syslic je totiž tak trochu z rodu stěhovavých syslů. Časově vznikla někdy v roce 2017, ale postupně se formovala už od narození prvních syslíčat. U prvních oblečků jsme začaly více přemýšlet nad jejich složením. Nechtěly jsme drobečky oblékat do umělých materiálů. S prvním žužláním hraček se začaly objevovat myšlenky, z čeho ty hračky jsou vyrobeny, jestli je polyester to pravé do dětských úst. Také kdo ty hračky vyrobil? Kde je vyrobil? Jestli to nebylo taky nějaké dítě? Na mysl přichází i vysoké ceny mnohých výrobků a v neposlední řadě taky touha tvořit, být kreativní a udělat něco z lásky pro své syslíče. A tak se stalo, že se začalo v našich tlupách šít. Šilo se povlečení, oblečení, kapsářky, mantinely…a chuť šít a tvořit rostla.

S rostoucím počtem syslíků, nejen našich, ale i v okolí, jsme zjistili, že v mnohých ohledech nám nevyhovuje a nedostačuje běžná tržní nabídka a začaly jsme hledat materiály a vzory vhodné na výrobu věcí pro děti. První, na co jsme se zaměřily, byly černobílé hračky pro naše nejmenší. Nabídka černobílých hraček, které stimulují zrak miminek, je na našem trhu velmi malá. A vzhledem k tomu, kolik času jsme obě chtěly dát své tlupě, nebyl čas, abychom stříhaly desítky stejných čtverečků z mnoha černobílých vzorů a sešívaly dohromady složité patchworkové deky nebo sešívaly maličké kousky na vláčky či zvířátka. Proto jsme připravily černobílou kolekci, která je na ušití velmi snadná a kterou máme v plánu dále rozšiřovat. Zatím máme v nabídce panely na deky, leporela, kostky, čtverečky na tvoření knížek, muchláčků a dalších výrobků dle fantazie každého. Při tvorbě černobílé kolekce nás napadaly další a další věci, které bychom pro děti preferovaly z látky. Důvody byly nezničitelnost malými dětmi, jednoduchost skladování, ale i váha například oproti dřevu. Pro malé tlapky nám z počátku přijde lepší kostka látková nežli kostka dřevěná. 1. období života miminka tak můžeme nazvat dobou látkovou a tu až pak vystřídá doba dřevěná. Protože plastům prostě nefandíme, hledáme kvalitní přírodní materiály, které mohou děti bez obav žužlat a celý den na nich a v nich ležet. Nechceme prodávat teplákovinu s vysokým podílem polyesteru, hledáme složení, kde je pouze bavlna s elastanem. Samozřejmě chápeme, že některé polyesterové materiály jsou pro mnohé využití téměř nenahraditelné a v budoucnu se mohou u nás v nabídce objevit i některé polyesterové materiály, například softshell. Ale na hračky a běžné oblečení pro malé děti jednoznačně preferujeme látky z přírodních materiálů.

Jelikož si dobře vzpomínáme na naše šicí začátky a nedokonalé produkty nebo nejistotu u počátečních projektů, chtěly bychom usnadnit začínajícím švadlenkám start a připravit jednoduché věci, které mohou vystřihnout a sešít a mít pěkný výrobek navzdory tomu, že začínají a teprve se vše učí. Největší inspirací jsou děti. Ty nás přivádí na většinu nápadů. Ať už jsou to naši syslíci, či jiná mláďátka z okolí. Všichni ti hrošíci, mumínci, myšičky, míšánci, broučci, berušky, bublinky a medvídci. Zkrátka všechny děti jsou našim hnacím motorem. A my doufáme, že se naše práce bude líbit nejen jim, ale i Vám.

Facebook

 

 

 

                          sysel@syslito.cz                         

 

 

Obchodní podmínky

Reklamace a odstoupení od kupní smlouvy

Ochrana osobních údajů

Dodání zboží

 

 

 

©syslito.cz všechna práva vyhrazena

 

 

 

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz